If we missed an event, please contact us at [email protected] or reach out to us via Twitter @VoicesWrestling. Huge thanks to Ricardo Gallegos (@TheUnderwally) for compiling and updating this list. 

Tuesday, March 31st

Tampa Bay Pro Wrestling
Start time: 6 PM
Place: The Italian Club of Tampa (1731 E. 7th Avenue, Tampa)

Get tickets

Generation Championship Wrestling
Start time: 8 PM
Place: The Italian Club of Tampa (1731 E. 7th Avenue, Tampa)

Get tickets

Elev8 Pro Wrestling
Start time: 10 PM
Place: The Italian Club of Tampa (1731 E. 7th Avenue, Tampa)

Get tickets

Wednesday, April 1st

Punk Pro Wrestling
Start time: 6 PM
Place: The Italian Club of Tampa (1731 E. 7th Avenue, Tampa)

Get tickets

Announced talent: Daniel Makabe, O’Shay Edwards, Ophidian

Generation Championship Wrestling
Start time: 8 PM
Place: The Italian Club of Tampa (1731 E. 7th Avenue, Tampa)

Get tickets

Platinum Pro Wrestling –  Luchamania IV
Start time: 10 PM
Place: The Italian Club of Tampa (1731 E. 7th Avenue, Tampa)

Get tickets

Thursday, April 2nd

GCW Jimmy Lloyd’s D-Generation F

Start time: 11 AM
Place: The Courtyard, The Cuban Club (2010 North Avenida Republica de Cuba, Tampa)
Free General Admission

Announced talent: Carlos Romo, Benjamin Carter, Blake Christian, Jordan Oliver.

Wolf’s Night Out – The Nightmare Before Mania
Start time: 12:15 AM
Place: The Italian Club of Tampa (1731 E. 7th Avenue, Tampa)

Get tickets

Accelerate Stage 1 (Wrestlexpo aka WWN)
Start time: 12 PM
Place: Bryan Glazer JCC (522 N Howard Ave, Tampa, FL 33606)

Texas Forever
Start time: 3 PM
Place: The Cuban Club (2010 North Avenida Republica de Cuba, Tampa)

NJPW Lion’s Break 3
Start time: 3 PM
Place: The Ritz (Ybor City, 1503 E 7th Ave, Tampa)

Get tickets

Accelerate Stage 2 (Wrestlexpo aka WWN)
Start time: 4 PM
Place: Bryan Glazer JCC (522 N Howard Ave, Tampa, FL 33606)

Prestige Wrestling
Start time: 5:00 PM
Place: Southern Nights (1401 E 7th Ave, Tampa, Fl)

  • Su Yung vs. Danhausen
  • 21 & older only

Full Throttle Pro Wrestling’s Tampa Bay Mania Beer Run
Start time: 7:30 PM
Place: 3 Daughters Brewing (222 22nd Street South St. Petersburg)

Get tickets

The Mark Hitchcock Memorial Wrestlecon Supershow 2020
Start time: 8 PM
Place: The Ritz (Ybor City, 1503 E 7th Ave, Tampa)

Get tickets

Announced talent: Will Ospreay, Bandido, Alex Zayne, Jordan Oliver, Blake Christian, Shingo Takagi.

Josh Barnett’s Bloodsport 3
Start time: 8 PM
Place: The Cuban Club (2010 North Avenida Republica de Cuba, Tampa)

Get tickets

Announced talent: Jeff Cobb

PROGRESS Wrestling
Start time: 8 PM
Place: Bryan Glazer JCC (522 N Howard Ave, Tampa, FL 33606)

No Peace Underground
Start time: 11 PM
Place: The Cantina – The Cuban Club (2010 North Avenida Republica de Cuba, Tampa) 

Get tickets

Uncanny Attractions: Drags & Dropkicks Vol. 4
Start time: 11 PM
Place: Southern Nights (1401 E 7th Ave, Tampa, Fl)

WWN Supershow
Start time: 11:55 PM
Place: Bryan Glazer JCC (522 N Howard Ave, Tampa, FL 33606)

Ybor After Dark
Start time: 11:59 PM
Place: The Ritz (Ybor City, 1503 E 7th Ave, Tampa)

Absolute Intense Wrestling Thunder in Paradise
Start time: 11:59 PM
Place: The Cuban Club (2010 North Avenida Republica de Cuba, Tampa)

Get tickets

Friday, April 3rd

GCW For the Culture
Start time: 3 PM
Place: The Cuban Club (2010 North Avenida Republica de Cuba, Tampa)

Announced talent: Suge D, Flip Bros, 2 Cold Scorpio, Dezmond Xavier, Trey Miguel, Myron Reed, Christian Casanova, Tasha Steelz, Treehouse Lee, Jason Cade, Chris Bey, Blk Jeez, AJ Gray, Flip Bros.

Tokyo Joshi Pro Wresting with DDT
Start time: 11 AM
Place: The Ritz (Ybor City, 1503 E 7th Ave, Tampa)

Get tickets

Announced talent: Miyu Yamashita, Yuka Sakazaki, Maki Itoh, Shoko Nakajima.

EVOLVE 149
Start time: 12 PM
Place: Bryan Glazer JCC (522 N Howard Ave, Tampa, FL 33606)

Pizza Party Wrestling Birthday Bash
Start time: 3 PM
Place: The Cuban Club (2010 North Avenida Republica de Cuba, Tampa)

Get tickets

  • KTB vs. Caveman Ugg
  • Daniel Makabe vs. Fred Yehi
  • Announced talent: Super Crazy, Tony Deppen,Violence is Forever (Dominic Garrini & Kevin Ku), Faye Jackson, Dan the Dad.

Ethan Page’s Body Guy Extravaganza
Start time: 3 PM
Place: The Ritz (Ybor City, 1503 E 7th Ave, Tampa)

Get tickets

  • Brian Cage vs. Scott Steiner – 3 Stages of Hell (Stage 1: Live Debate. Stage 2: Pose off. Stage 3: Match w/Special Guest ref. Ethan Page)
  • Zachary Wentz, Dezmond Xavier & Trey Miguel vs. Bodyhausen, Warrior Horse & Juice Monkey
  • Jordynne Grave vs. John Silver
  • Chris Dickinson vs. Erik Stevens vs. Josh Alexander vs. Jake Something

SHIMMER 120
Start time: 4 PM
Place: Bryan Glazer JCC (522 N Howard Ave, Tampa, FL 33606)

Joey Janela’s Spring Break 4
Start time: 8 PM
Place: The Cuban Club (2010 North Avenida Republica de Cuba, Tampa)

Get tickets

Announced talent: Will Ospreay.

TBA (Wrestlexpo aka WWN)
Start time: 8 PM
Place: Bryan Glazer JCC (522 N Howard Ave, Tampa, FL 33606)

Impact Wrestling
Start time: 7 PM
Place: The Ritz (Ybor City, 1503 E 7th Ave, Tampa)

Markus Crane’s Bondage A Gogo
Start time: 11:59 PM
Place: The Cuban Club (2010 North Avenida Republica de Cuba, Tampa)

Get tickets

  • Live BDSM Performances
  • Burlesque
  • No Ring Deathmatches
  • Music
  • Zicky Dice & Eddy Only vs. Deathdales (Sexxxy Eddie & Kody Rice)
  • Announced talent: Jamie Senegal, Effy, Danhausen, Lou Lou, Filthy Tom Lawlor, Parrow, Plack Blague, Markus Crane.

SmackDown Live (with 205 Live)
Start time: 7:45 PM
Place: Amalie Arena (401 Channelside Dr, Tampa)

Kaiju Big Battel
Start time: 11:55 PM
Place: Bryan Glazer JCC (522 N Howard Ave, Tampa, FL 33606)

BLP Threat Level Midnight
Start time: 11:59 PM
Place: The Cuban Club (2010 North Avenida Republica de Cuba, Tampa)

  • Nick Gage vs. Stephen Bonnar
  • Announced talent: Jody Fleisch, Erick Stevens,

Saturday, April 4th

Effy’s Big Gay Brunch
Start time: 11 AM
Place: The Cuban Club (2010 North Avenida Republica de Cuba, Tampa)

Get tickets

Announced talent: Razor Ramon Hard Gay, Cassandro, Cranberry, Ariane Andrew (ex-Cameron), Allie Kat, Sonny Kiss. 

The Wrestling Revolver’s Pancake & Piledrivers
Start time: 11 AM
Place: The Ritz (Ybor City, 1503 E 7th Ave, Tampa)

Get tickets

  • Sami Callihan vs. Simon Miller – What Culture Death Match
  • Announced talent: Mance Warner, Shingo Takagi

EVOLVE
Start time: 12 PM
Place: Bryan Glazer JCC (522 N Howard Ave, Tampa, FL 33606)

Pop Up Wrestling’s Nightmare Before Mania
Start time: 12 PM
Place: Centro Asturiano de Tampa (1913 North Nebraska Avenue, Tampa, FL 33602)

Get tickets

Fest Wrestling presents Metalcade 2020… And Justice for Brawl
Start time: 1PM
Place: Cigar City Brewing (3924 W Spruce St, Tampa, FL 33607)

Get tickets

  • Wrestling and Metal Festival
  • Bands playing: Obituary, Municipal Waste, Exhorted, among others.

Glory Pro
Start time: 3 PM
Place: The Cuban Club (2010 North Avenida Republica de Cuba, Tampa)

  • Carlos Romo vs. Super Crazy vs. Myron Reed
  • Shazza McKenzie vs. Elayna Black

Wrestlecon Worldwide
Start time: 3 PM
Place: The Ritz (Ybor City, 1503 E 7th Ave, Tampa)

wXw 16 Carat Gold Revenge
Start time: 4 PM
Place: Bryan Glazer JCC (522 N Howard Ave, Tampa, FL 33606)

NXT Takeover
Start time: 6:15 PM
Place: Amalie Arena (401 Channelside Dr, Tampa)

Joey Ryan’s Penis Party
Start time: 7 PM
Place: The Ritz (Ybor City, 1503 E 7th Ave, Tampa)

Get tickets

  • Priscilla Kelly vs. Danhausen

USA Pro Wrestling’s A Night of Violence!
Start time: 7 PM
Place: Florida Army National Guard Armory (2809 South Ferncreek Avenue, Orlando, FL 32806)

Get tickets

ROH Supercard of Honor 2020

Start time: 7 PM
Place: RP Funding Center (701 W Lime St, Lakeland, FL)

Announced talent: PCO, Marty Scurll, Flip Gordon, Brody King, RUSH, Dragon Lee, Kenny King, Amy Rose, Slex, Session Moth Martina, Jay White, El Phantasmo.

TBA (Wrestlexpo aka WWN)
Start time: 8 PM
Place: Bryan Glazer JCC (522 N Howard Ave, Tampa, FL 33606)

Freedoms
Start time: 8 PM
Place: The Cuban Club (2010 North Avenida Republica de Cuba, Tampa)

Announced talent: Masashi Takeda.

Get tickets

TBA (Wrestlexpo aka WWN)
Start time: 11:55 PM
Place: Bryan Glazer JCC (522 N Howard Ave, Tampa, FL 33606)

  • A very special event to be announced on December 19th!

Warhausen’s Wrestlevania
Start time: 11:59 PM
Place: The Cuban Club (2010 North Avenida Republica de Cuba, Tampa)

  • Shazza McKenzie vs. Allie Bat
  • Nick Gage vs. Daniel Makabe
  • Announced talent: Jake Something, O’Shay Edwards.

Sunday, April 5th

Suburban Fight Pro Wrestling

Start time: 1 AM
Place: Cantina at The Cuban Club (2010 North Avenida Republica de Cuba, Tampa)

WWE Wrestlemania XXXVI
Start time: 5:30 PM
Place: Raymond James Stadium (4201 N Dale Mabry Hwy, Tampa)

Monday, April 6th

WWE Raw
Start time: 7:30 PM
Place: Amalie Arena (401 Channelside Dr, Tampa)

WRESTLEMANIA WEEKEND 2020 MISCELLANEOUS EVENTS/PODCASTS/LIVE SHOWS

  • 03/31, 11:59 PM – Burlesque Show (The Italian Club)
  • 04/01, 8 PM – Mick Foley Stand Up (Side Splitters Comedy Club)
  • 04/01, 11:59 PM – Burlesque Show (The Italian Club)
  • 04/03, 9 AM to 4PM – WrestleCon Convention (George Steinbrenner Field)
  • 04/03, 10 AM – Wrestling Observer Q&A (Theatre at The Cuban Club)
  • 04/03, 2 PM to 4PM – Wrestling with Sterotypes III: A discussion on race, gender & minority representation in pro wrestling (Theatre at The Cuban Club)
  • 04/03, 10PM – 2AM – Kevin Nash’s Shenanigans VIP Party (The Pub Tampa) (Get tickets)
  • 04/04, 9 AM to 4PM – WrestleCon Convention (George Steinbrenner Field)
  • 04/04, 10 AM to 4PM – Bullet Club Beach Party (Whiskey Joe’s).
  • 04/04, (Time tbd) – For the Fam After Party presented by Big Swole & Teasy, Official DJ: Suge DJ
  • 04/05, 11 AM to 1PM – Brunch with talents from WrestleCon (George Steinbrenner Field)
  • 04/05, 1 PM to 4PM – WrestleMania Pre-Party with softball, live entertainment, food, beverages and charity dunk tank (George Steinbrenner Field)
  • TBA – WWE Axxess

WrestleMania Weekend 2020 Location Map

Coming soon.